Moiksu, haluisitko just sä päästä johtamaan yhden Suomen suurimman opiskelijatapahtuman järjestämistä? Nyt siihen on mahdollisuus!
Kauppakadun Appro etsii projektipäällikköä vuodelle 2027. Projektipäällikkönä pääset vastaamaan tapahtuman suunnittelusta ja toteutuksesta yhdessä projektitiimin kanssa sekä näkemään läheltä, mitä tuhansien osallistujien tapahtuman rakentaminen vaatii.
Mitä pesti tarjoaa?
Projektipäällikkönä saat ainutlaatuisen mahdollisuuden kehittää osaamistasi projektijohtamisesta, tapahtumatuotannosta, tiimin vetämisestä, budjetoinnista ja yhteistyökumppanuuksista. Pääset työskentelemään laajan sidosryhmäverkoston kanssa ja tekemään yhteistyötä niin paikallisten kuin valtakunnallisten yritysten kanssa.
Ennen kaikkea pääset jättämään oman kädenjälkesi Kauppakadun Approon ja rakentamaan seuraavan vuoden tapahtumaa yhdessä projektitiimisi kanssa.
Mitä tehtävä pitää sisällään?
Projektipäällikkönä vastaat Kauppakadun Appron kokonaisuuden koordinoinnista. Tehtäviisi kuuluvat muun muassa projektitiimin johtaminen, projektin aikataulutus, budjetointi ja talouden seuranta, yhteistyö eri sidosryhmien kanssa sekä tapahtuman suunnittelun ja toteutuksen koordinointi.
Sinun ei tarvitse olla valmis tapahtuma-alan ammattilainen. Tärkeintä on motivaatio, vastuullinen ote, organisointikyky sekä halu johtaa ja tehdä yhdessä muiden kanssa. Aiempi kokemus projektityöskentelystä, tapahtumien järjestämisestä tai tiimin vetämisestä katsotaan eduksi.
Kiinnostuitko?
Hakuprosessi koostuu kirjallisesta hakemuksesta ja haastattelusta. Lähetä avoin hakemus ja CV osoitteeseen projektipaallikko@kauppakadunappro.com viimeistään 25.10. klo 23.59 otsikolla ”Kauppakadun Appron projektipäällikköhaku 2027”.
Kerro hakemuksessasi, miksi juuri sinua kiinnostaa Kauppakadun Appron projektipäällikön tehtävä, mitä toisit projektiin ja millaista relevanttia kokemusta sinulla on. Hakemukset käsitellään luottamuksellisesti.
Jos jokin pestissä mietityttää, tule rohkeasti juttelemaan tai laita viestiä nykyiselle projeltipäällikölle. Kerron mieluusti lisää tehtävästä ja siitä, millaista projektipäällikön vuosi käytännössä on.
Jos haluat haastaa itsesi, kehittää osaamistasi ja päästä rakentamaan yhtä Suomen suurimmista opiskelijatapahtumista niin hae mukaan! 💜
P.S. Kauppakadun Appron vuoden 2027 projektitiimin haku avataan myöhemmin!